22 lut Brak komentarzy admin Podróże , ,

Jeśli mówimy o tym, jakie kierunki na wakacje obierają Polacy, to można dostrzec pewną prawidłowość, iż największą popularnością cieszą się rejony południowe, zachodnie, gdzie jest pięknie, oraz można korzystać z kurortów morskich. Jak się okazuje pomimo mniejszej popularności na Starym Kontynencie znajduje się mnóstwo urokliwych zakątków, do których warto się wybrać, aby zobaczyć wiele wspaniałych i inspirujących rejonów. Do takich zalicza się bez wątpienia takie państwo jak Estonia, które to jest położone w Europie Północnej nad morzem Bałtyckim. Choć może nie jest to doskonały kierunek dla prawdziwych amatorów morza, piasku, słońca i upalnej pogody, to jednak jest to wyjątkowo urokliwy i atrakcyjny rejon pod względem miejsc do zwiedzania, czy też swojej ponad przeciętnej malowniczości.
W czasie pobytu w Estonii bez wątpienia nie należy zrezygnować z wizyty w samej stolicy- Tallinie, który jest wyjątkowo atrakcyjny jeśli chodzi o ilość i jakość zabytków, jak i również ogólnie jest przepięknym i ciekawym miastem, najlepiej zatrzymać się tam na nieco dłuższy czas, dlatego że zakątków, które warto zobaczyć w stolicy Estonii znajduje się naprawdę dość dużo.
Estonia to prawdziwy raj dla sympatyków zwiedzania, w szczególności, że są w tych rejonach takie perełki, jak choćby na przykład Muzeum Sztuki Kardiorg, czy też Zamek Toompea. W trakcie pobytu w tym kraju warto również udać się do miejsca takiego, jak Park Narodowy Lahemaa. Widoki, które można tam spotkać potrafią każdego wprowadzić w zdumienie, naturalne krajobrazy tego parku są mówiąc wprost piękne, szczególnie gdy ktoś udaje się tam w słoneczny dzień, lub też w czasie zachodu słońca, wtedy niesamowite widoki robią zdecydowanie większe wrażenie.
Choć może rejon Europy Północnej nie jest szczególnie często wybierany przez Polaków, jak jej zachodnia, czy południowa część, to jednak dobrze jest wiedzieć, że istnieją miejsca, które naprawdę zasługują na uwagę i warto przemyśleć wyjazd w takie miejsce, zwłaszcza, że koszty podobnego wyjazdu niejednokrotnie są niższe, aniżeli w przypadku wizyty w częściej uczęszczanych krajach Europy zachodniej, zwłaszcza w sezonie wakacyjno-urlopowym.
Przed wyprawą do Estonii warto uprzednio przygotować się do podobnego wyjazdu. Chodzi tutaj szczególnie o to, żeby dało się ten kraj w pewnym stopniu poznać jeszcze przed samym wyjazdem. Dobrze jest nauczyć się elementarnych zwrotów w tamtejszym języku, jak na przykład „dobry wieczór”, „przepraszam”, „dziękuję”, „którędy dojdę?”, rzecz jasna w większości państw europejskich znajomość języka angielskiego jest wystarczająca do tego, żeby bez problemu się komunikować, jednak znajomość paru podstawowych zwrotów jest na pewno interesującą i miłą odmianą. Przed samym wyjazdem należy także dowiedzieć się jaka waluta obowiązuje w kraju do którego się wybieramy. W przypadku, żeby bez większych problemów dało się przeprowadzać transakcje płatnicze, robić zakupy.
Na pewno w czasie pobytu w Estonii na szczególną uwagę zasługuje tamtejsza kuchnia, która także słynie ze swoich typowo tradycyjnych dań, które to są wyjątkowe i z pewnością mogą przypaść do gustu wielu osobom, dlatego też w czasie pobytu warto odwiedzać tam dobre bary i jadłodajnie. Wyjazd do Estonii będzie wspaniałym pomysłem dla ludzi szukających niecodziennych wrażeń, lubiących chodzić swoimi ścieżkami oraz ceniących sobie tradycyjną kuchnię.