22 lut Brak komentarzy admin Podróże , ,

Wśród Polaków można dostrzec tendencję, iż jako doskonałe miejsce na wakacje, weekend, wypoczynek wskazują takie, gdzie jest pięknie, ciepło, tanio, a także takie gdzie jest oczywiście plaża, woda. Z tego powodu tak dużym powodzeniem cieszą się urlopy w zakątkach Europy południowej, lub zachodniej, gdzie zwykle natkniemy się na podobne komfortowe warunki. Z drugiej strony nie brakuje też zwolenników podróżowania do innych państw, gdzie także można korzystać z wielu atrakcji, jak na przykład zwiedzanie, czy poznawanie tamtejszej kultury, tradycji. Pośród takich interesujących państw swoje miejsce ma z pewnością Litwa. Jest to nadbałtycki kraj, który sąsiaduje z Polską i znajduje się w północnej części Europy.
Odwiedzając Litwę warto zwrócić na miejsca, które w sposób szczególny zasługują na uwagę. Pośród nich należy koniecznie zwrócić uwagę na takie, jak na przykład Ostra Brama w stolicy- Wilnie, albo Góra Krzyży, jak i również takie miejsce jak Baszta Giedymina, lub znajdujący się w urokliwym i atrakcyjnym miejscu Zamek w Trokach. Litwa to miejsce, gdzie tego typu atrakcji jest naprawdę bardzo dużo. Właśnie z tego powodu, wybierając się na Litwę warto zarezerwować na to trochę dłuższy okres czasu, gdyż bez wątpienia będzie on dobrze wykorzystany. Z pewnością ogólnie godne uwagi są takie miasta, jak chociażby stolica, czyli Wilno, a także i Kowno.
Jeśli ktoś decyduje się na spędzenie wakacji, czasu wolnego, czy może zwyczajnie ma zamiar odwiedzić Litwę, to dobrze żeby wcześniej zdobył choćby podstawową wiedzę na temat tego ciekawego kraju, który graniczy z Polską. Przede wszystkim chodzi tutaj o to, aby wiedzieć jaka waluta obowiązuje w tym kraju, dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek w czasie zakupów, rezerwacji, czy po prostu spraw związanych z płatnościami. Na pewno ciekawym dodatkiem okaże się także znajomość choćby kilku podstawowych słów i fraz, w szczególności tych grzecznościowych w języku litewskim. Dzięki temu będzie można z nich skorzystać na przykład podczas rezerwacji pokoju, czy też kupowania pamiątek, albo jedzenia. Można również nieco bardziej poznać tamtejszą kulturę i tradycje po to, aby chociażby nie zrobić, albo nie powiedzieć czegoś, co mogłoby zostać nieodpowiednio zrozumiane. W tym celu świetnie nadają się różnego rodzaju przewodniki dla przyjezdnych, czy podróżników, które są napisane w ten sposób, aby właśnie przybliżyć informacje o danym kraju, jak i również umożliwić jego poznanie.
Bez wątpienia na uwagę zasługuje też fakt, iż taki wyjazd, czy pobyt na Litwie jest opcją mniej kosztowną, aniżeli chociażby wczasy w krajach Europy Zachodniej, czy Południowej, dlatego też jest to idealna propozycja dla tych osób, które mają nieco mniejszy budżet na wyjazd, czy też nie chcą wydawać zbyt dużej ilości gotówki. Okazuje się, że to nie są to jedyne korzyści związane z pobytem na Litwie, jak już zostało wspomniane to bardzo interesujący i atrakcyjny zakątek świata, który może inspirować, fascynować i powodować, że ktoś z ogromną przyjemnością powróci w to miejsce w najbliższym czasie, żeby poznać to państwo jeszcze bardziej.