15 paź Brak komentarzy admin Podróże , ,

Dokąd na wakacje? To pytanie zadają sobie co roku miliony Polaków. Nie ma w tym nic dziwnego. W dzisiejszym świecie jesteśmy coraz bardziej zabiegani i zestresowani. Potrzeba ucieczki od naszej codzienności jest zupełnie zrozumiała i uzasadniona. Nie musimy jednak czekać z zaspokojeniem tej potrzeby aż do letnich wakacji. Nasz kraj obfituje w szereg atrakcji turystycznych, z którymi możemy zapoznawać się chociażby podczas weekendów. Większość turystycznych miejscowości jest znakomicie skomunikowana z resztą kraju. Dojazd pociągiem czy samochodem nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Pozostaje wybrać tylko dobre miejsce do spędzenia weekendu. Aktywny wypoczynek jest w zasięgu ręki. Dokąd jednak jechać? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie poniżej.

Patrząc na fizyczną mapę naszego kraju możemy w pełni dostrzec jego geograficzną różnorodność. Na południu znajdziemy szereg górskich miejscowości turystycznych. Miejscowości te od dziesiątek lat przyciągają niczym magnes turystów z całej Europy. Osoby, dla których głośny hotel nie jest idealnym środowiskiem powinny skupić swoją uwagę na wschodzie naszego kraju. Podlasie to region, którego przyroda potrafi urzec każdego swoim pięknem. Znajdziemy tam szereg miejscowości, które nie są oblegane przez turystów. Niedaleko Podlasia dostrzeżemy Krainę Wielkich Jezior. Jest to obszar wyjątkowy, który powinien być punktem obowiązkowym w planie urlopowym każdego Polaka.

Jednak jest miejsce, które niczym w soczewce skupia piękno gór i krajobrazów nizinnych obfitujących w jeziora. Tym regionem jest wschodnie wybrzeże Bałtyku. Znajdziemy tutaj cały wachlarz atrakcji turystycznych. Stolicą tego regionu jest Trójmiasto. Jest to ośrodek o bardzo bogatej historii, który obfituje w miejsca godne zwiedzenia i znane każdemu Polakowi. Kilkadziesiąt kilometrów na północ od Trójmiasta znajdziemy Półwysep Helski. Mniej więcej w tej samej odległości na południu znajdziemy szereg jezior składających się na Pojezierze Kaszubskie, a także prężny ośrodek narciarski jakim jest góra Wieżyca. Z kolei nieco bardziej na wschód odnajdziemy Malbork, a w nim największy w Europie ceglany zamek. Opisywane tutaj atrakcje znajdują się w odległości zaledwie kilkudziesięciu minut jazdy pociągiem od Trójmiasta. Dlatego jest to region, który można odwiedzać wielokrotnie.

Organizując pobyt na wschodnim wybrzeżu Bałtyku musimy przede wszystkim zadbać o zakwaterowanie. Baza noclegowa w Trójmieście jest bardzo rozbudowana. Jednak trzeba załatwić wszystkie formalności przed przyjazdem na miejsce. Musimy mieć świadomość, że miejsca udostępniające noclegi w Trójmieście przeżywają prawdziwe oblężenie nie tylko w sezonie. Ale nie ma co się zrażać. Wystarczy podejść do tematu roztropnie. W znalezieniu noclegu może pomóc internet. Większość podmiotów udostępniających miejsca noclegowe prowadzi własną stronę internetową. Na niej znajdziemy wszystkie informacje potrzebne do tego, żeby zorganizować sobie udany pobyt nad polskim morzem. Gdy już wszystko odpowiednio zorganizujemy to będziemy mogli cieszyć się udanym wypoczynkiem.