19 cze Brak komentarzy admin Podróże , ,

Planujesz wakacje z rodziną i szukasz miasta, które będzie ciekawe nie tylko dla Ciebie i żony ale także dla dzieci?
Twoje pociechy są wybredne i ciężko zorganizować im czas?
Miastem, do którego musicie się wybrać jest zdecydowanie Wrocław!

Turystyka tego miasta dosłownie rozkwita a ilość zainteresowanych spędzeniem urlopu w mieście krasnali ciągle rośnie.
Wybierając się z dziećmi na zwykły spacer po rynku, zauważysz jak bardzo Wrocław przypadnie im do gustu. Spacer zamieni się w emocjonujące poszukiwanie mosiężnych figurek pochowanych w najbardziej niespodziewanych miejscach. Ciężko jest się nie uśmiechnąć dostrzegając wiszącego na miejskiej latarni, mosiężnego jegomościa.

Szukanie krasnali może stać się więc ciekawą atrakcją dla całej rodziny. W ramach zabawy można spróbować odnaleźć ich jak najwięcej. Krasnali przybywa w mieście od 2001 roku i ich popularność stale wzrasta. Podczas spaceru połączone z poszukiwaniami można także wybrać się na pyszny obiad. Wokół rynku rozmieszono wiele restauracji i kawiarni aby zarówno turyści jak i miejscowi mogli miło spędzić porę obiadową. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, niezależnie od tego czy preferuje kuchnię regionalną czy też coś zupełnie innego.

Duża popularnością cieszy się także bar Vega, przygotowujący doskonałe posiłki w ramach kuchni wegańskiej. Patrząc na odwiedzających go gości można stwierdzić, że w Vedze najedzenie się bez mięsa czy nabiału jest nie tylko smaczne ale też ekonomiczne. Zwiedzając miasto, nie można także zapomnieć o obejrzeniu Zoo. Jest to najstarszy tego rodzaju obiekt. Na swoim terenie mieści ono ponad czternaście tysięcy zwierząt.
Poza częścią ze zwierzętami lądowymi, Zoo posiada także Afrykarium, w którym zwiedzający wędrują tunelem, nad głową mając hektolitry wody i najciekawsze morskie stworzenia. Rekiny, meduzy i płaszczki to tylko część zwierząt, które można tam zobaczyć. Cały obiekt jest dosyć obszerny i, żeby zwiedzić cały powinno się zarezerwować przynajmniej cztery godziny czasu w ciągu dnia.

Kolejnym miejsce, które dzieci uwielbiają jest Hydropolis. To multimedialne centrum nauki nie tylko zachwyci najmłodszych, ale też pozwoli wam dowiedzieć się ciekawych informacji na temat wody. Od modeli żyjących na dnie oceanu stworzeń, przez wielkie kapsuły do nurkowania i neonową strefę relaksu. Hydropolis zachwyci was pomysłowością i kreatywnym wykorzystaniem technologii. Multimedialne ekrany, modele a nawet witający gości na wejściu robot – to wszystko zdecydowanie warto zobaczyć.
Na koniec nie można oczywiście zapomnieć o Panoramie Racławickiej. Ten mierzący ponad czternaście metrów szerokości obraz, zrobi ogromne wrażenie zarówno na dorosłych jak i na dzieciach. Sprawia on niesamowite wrażenie przestrzenności a lektor opowiadający po kolei wszystkie części obrazu odkrywa przed nami rąbek tajemnicy, pokazanej sceny. Zdecydowanie jest to miejsce, które warto zobaczyć i na długo pozostaje ono w pamięci. Być może za wiele lat, to wasze dzieci przyjadą tutaj ponownie aby pokazać ją swoim rodzinom.