19 cze Brak komentarzy admin Podróże , ,

Zrobiło się bardzo ciepło, wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Nadszedł właśnie czas na zasłużony wypoczynek. Już od kilku lat bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się nadmorskie kurorty. Najnowsze badania wskazują, że Polacy coraz częściej wypoczywają nad Morzem Bałtyckim. Klimat w tym właśnie regionie Polski jest niepowtarzalny. Morska bryza, a także powietrze bardzo bogate w jod to tylko jedne z zalet. Jednak w sezonie letnim bardzo ciężko jest trafić na dobrą pogodę. Wycieczka na południe Europy daje nam gwarancję słońca.

Niemniej jednak w wielu krajach trzeba liczyć się z falą napływających uchodźców. W Grecji, jak również Francji może być bardzo niebezpiecznie. W dzisiejszych czasach możliwe są ataki terrorystyczne. Nasze wybrzeże obfituje w atrakcje turystyczne. Doskonałym przykładem jest Gdańsk, w którym można zobaczyć mnóstwo zabytków. Osoby, które interesują się historią drugiej wojny światowej, nie będą się nudziły, kiedy odwiedzą Hel. W tym mieście można zobaczyć rzeczy związane z historią drugiej wojny światowej. Bardzo bogaty w tego typu atrakcje jest również Kołobrzeg. Niemniej jednak, oprócz zwiedzania trzeba również odpocząć. Doskonałym kompromisem między urlopem w Polsce a południem Europy są Wyspy Kanaryjskie. Należą one do Hiszpanii i leżą na Oceanie Atlantyckim.

Jeśli chcemy się tam wybrać, nie musimy wydać dużej sumy pieniędzy. Duży wybór wycieczek można znaleźć w niemal każdym biurze podróży. Wydając około 3 tysiące złotych, można wybrać się na takie wymarzone zagraniczne wczasy. Oczywiście dzieci mogą liczyć na bardzo duże zniżki. Lot samolotem trwa około pięciu godzin. Wszystko zależy oczywiście, z którego lotniska wylecimy. Na Wyspach Kanaryjskich znajdziemy przepiękne plaże i widoki. Jeden z najbardziej popularnych kurortów, może poszczycić się jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. Przylatując na lotnisko w Las Palmas, można wynająć samochód. Wynajem pojazdu nie kosztuje bardzo dużo. Wydając około 80 złotych, wynajmiemy auto na całą dobę, bez limitu kilometrów. Wyspa cieszy się niepowtarzalnym urokiem i klimatem.

Mało kto wie, że północ jest chłodna i deszczowa, natomiast na południu cały czas świeci słońce i jest ciepło. Wydając stosunkowo niewielkie pieniądze, można przeżyć przygodę swojego życia. Plaże nie są zatłoczone, jest luźno i przyjemnie, a obsługa hotelowa bardzo miła. Trzeba tylko odpowiednio poszukać i kupić wycieczkę. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się również Grecja. Coraz więcej Polaków jest zafascynowanych tym właśnie krajem. Ceny wycieczek również nie są wysokie. Wydając kwotę 2 tysięcy złotych za osobę, można polecieć do Grecji. Wszyscy żyjemy w Unii Europejskiej i żeby podróżować po jej terytorium, potrzebujemy tylko dowodu osobistego. Jeśli chodzi o wczasy za granicą, to istnieje bardzo dużo możliwości. Biura podróży mają obecnie bardzo szeroką ofertę. Trzeba tylko obrać kierunek, wykupić wczasy i ruszyć w podróż. Wydając stosunkowo niewielką sumę pieniędzy, można przeżyć niesamowitą przygodę.