3 maj Brak komentarzy admin Podróże

Wraz z rozpoczęciem sezonu zimowego, zaczyna się też najgorętszy czas w wielu miastach i ośrodkach narciarskich. Tuż obok jazdy na nartach, równą popularnością cieszy się potocznie zwana jazdą na desce – jazda na snowboardzie. Mimo że jest to dyscyplina zdominowana przez osoby młode, mogą się jej nauczyć wszyscy w każdej kategorii wiekowej. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym fanem snowboardu, czy profesjonalista z wieloletnim doświadczeniem, sprawdź gdzie w Europie znajdziesz najlepsze trasy!

Jazda na snowboardzie – jak się przygotować?

Często na początkujących pierwszym wyzwaniem jest nie sama jazda, ale wybranie odpowiedniego sprzętu. Pierwszą rzeczą, jaką należy zakupić jest odpowiednia deska. Niezależnie od poziomu zaawansowania w jeździe powinna zawsze być dopasowana do Twojego wzrostu oraz wagi. Tutaj sytuacja może przypominać tą przy doborze nart, jednak pamiętaj, że tam ciężar rozłożony jest na dwie powierzchnie nie jedną. Przy wyborze deski należy kierować się dodatkowo: umiejętnościami jazdy na desce, jej sztywnością i długością.

Gdy jesteś już po pierwszym kroku czas na uzupełnienie reszty akcesoriów i ubioru. Garderoba miłośnika jazdy na snowboardzie powinna składać się z takich elementów jak: bielizna termoaktywna, bluza lub polar, kurtka snowboardowa oraz spodnie narciarskie, które są odporne na działanie zimna i wilgoci. Nie można też zapomnieć o kasku i goglach, które ochronią przed wiatrem, śniegiem i pozwolą na dobrą widoczność nawet przy dużych prędkościach. Akcesoriami dodatkowymi może być portfel podróżny, pokrowiec na telefon, plecak czy pokrowiec na deskę.

Z takim przygotowaniem spokojnie możesz wyruszyć na podbój europejskich

stoków.

Kitzbühel

Mieszczący się w Austrii stok, to od lat jeden z najlepszych kierunków na jazdę na snowboardzie. Zalet tego miejsca jest nie tylko wieloletnia renoma, ale też dostępność. Kitzbühel otwarty jest od października aż do maja. Na jednej z najtrudniejszych tras na stoku i na świecie – Die Strief urządzane są co roku Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim. Poza tym ośrodek oferuje ponad 180 kilometrów na zimowe szaleństwa.

Zermatt

Miasteczko narciarskie znane nie tylko dzięki doskonałym warunkom na narty i snowboard, ale także ze swoich restrykcyjnych przepisów na rzecz środowiska. Do Zermatt można wjechać jedynie pojazdami o napędzie elektrycznym, te o napędzie spalinowym należy zostawić w sąsiedniej miejscowości. Jest to przykład miasta, które dba nie tylko o jakość swoich stoków, ale też okolicznego środowiska. Poza tym Zermatt to ponad 360 km tras i możliwość szusowania cały rok.

Les Trois Vallées

Obszar narciarski Trzy doliny znajdujący się w południowo-wschodniej części Francji to prawdziwa gratka dla narciarzy. Masz tam szansę spróbować swoich sił na trasach o łącznej długości ponad 600 kilometrów, które obsługiwane są przez 183 wyciągi. W Trzech Dolinach każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy początkującym, czy zaawansowanym riderem. Różnorodność francuskiego stoku czyni z niego świetne miejsce na wyjazdy grupowe, w trakcie których możesz uczyć się lub jeździć wspólnie z najbliższymi!

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem naWakacje.eu